Warszawa - Mokotów, blisko Wisłostrady

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe
Cena usług zależy z jednej strony od skomplikowania rachunkowości firmy (mierzonego najczęściej ilością dokumentów w miesiącu), a z drugiej od tego, czy biuro ponosi odpowiedzialność finansową za swoje działania...
Warto zapytać, czy biuro rachunkowe, z którym zamierzamy współpracować świadczy dodatkowe usługi, np. doradztwa podatkowego...
Jak odpowiadają księgowi i doradcy podatkowi
Zarówno doradcy podatkowi, jak i biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności. O ile jednak w przypadku doradców podatkowych obowiązek ten podlega kontroli, o tyle podmioty prowadzące usługowo księgi pozbawione są nadzoru w tym zakresie. Klienci powinni więc sami sprawdzić, czy prowadzące ich księgi biuro jest ubezpieczone.
Za co odpowiada biuro rachunkowe
...biuro rachunkowe nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania podatkowe swojego klienta wobec fiskusa. Niezależnie bowiem od treści umowy, jaką zawrze z biurem rachunkowym podatnik, to tylko on odpowiada za swoje podatki. Biuro rachunkowe ponosi natomiast odpowiedzialność za ewentualne szkody, jakie może ponieść podatnik na skutek wadliwego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wypełnienia deklaracji lub zeznania podatkowego...
OC w biurach rachunkowych
Biura rachunkowe (i inne podmioty), które prowadzą księgi rachunkowe i wykonują czynności z zakresu doradztwa podatkowego, muszą opłacić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością (rozporządzenie z 13 kwietnia 2005 r., Dz.U. nr 61, poz. 537). Przepis wszedł w życie 18 kwietnia 2005 r.
Ubezpieczenie OC Biur Rachunkowych
W związku z sezonem wznawiania obowiązkowego ubezpieczenia OC podmiotów uprawnionych do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych przygotowaliśmy we współpracy z Biurem Brokerskim Kuźnar&Piec ofertę tego ubezpieczenia w PZU S.A.

2010-06-28

Jak bronić się przed zarzutem nieujawnienia dochodów

Jak bronić się przed zarzutem nieujawnienia dochodów

Kupno mieszkania, samochodu, jachtu – to wydatki, które interesują fiskusa, zwłaszcza jeśli z deklaracji podatkowych wynikają niskie dochody. Na wypadek kontroli warto więc zbierać dokumenty potwierdzające pochodzenie środków przeznaczanych na duże zakupy.

2010-06-24

Jak rozliczyć podatek od towarów i usług od sprzedaży przed rejestracją

Jak rozliczyć podatek od towarów i usług od sprzedaży przed rejestracją

Osoby fizyczne nie zawsze mają świadomość, że dokonując sprzedaży w sposób powtarzalny, mogą stać się podatnikami VAT. Czy taka osoba może przy ustalaniu swoich zaległości uwzględnić podatek naliczony z faktur, które otrzymała przed rejestracją VAT?

2010-06-15

5 sposobów, jak uniknąć PIT przy zbyciu nieruchomości

5 sposobów, jak uniknąć PIT przy zbyciu nieruchomości

Przychód lub dochód uzyskany ze zbycia nieruchomości podlega PIT. Jednak po spełnieniu pewnych warunków można podatku uniknąć. Sposób rozliczenia z fiskusem oraz rodzaj ulg podatkowych, z których będziemy mogli skorzystać, zależy od momentu nabycia sprzedawanych mieszkań lub domów.

2010-06-10

Rozbieżność pomiędzy kwotą brutto na fakturze a kwotą do zapłaty (jsfp)

Rozbieżność pomiędzy kwotą brutto na fakturze a kwotą do zapłaty (jsfp)
Pytanie: Jednostka budżetowa otrzymała fakturę VAT, w której wyliczona wartość brutto jest niezgodna z kwotą do zapłaty. Rozbieżność pomiędzy obiema kwotami wynika z tego, że wcześniej wystawiona była odrębna faktura korygująca, której treść nie była uwzględniona w fakturze VAT. Czy tak wystawioną fakturę VAT można uznać za poprawną? Odpowiedzi udzielił:Marian Szałuckidoradca podatkowy

2010-06-04

Jakie koszty uwzględnia się przy umowach cywilnoprawnych

Jakie koszty uwzględnia się przy umowach cywilnoprawnych

Podatnicy uzyskujący dochody z umów-zleceń bądź umów o dzieło mogą w rozliczeniu z fiskusem uwzględniać koszty uzyskania przychodów. Przepisy podatkowe przewidują specjalną kategorię kosztów dla tego typu umów.

2010-06-02

W których miejscach nie będzie wolno palić papierosów

W których miejscach nie będzie wolno palić papierosów

Od 15 listopada 2010 r. zacznie obowiązywać większość przepisów znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Zabronione będzie palenie wyrobów tytoniowych m.in. na terenie uczelni, w obiektach służących obsłudze podróżnych, na przystankach komunikacji publicznej oraz w pomieszczeniach obiektów sportowych.